TR EN
''ÖLÜMLÜ DÜNYA'' AKSİYON SAHNELERİYLE ÇOK KONUŞULACAK
19 Ocak 2018

‘Ölümlü Dünya’ Aksiyon Sahneleriyle Çok Konuşulacak!

Başrollerini Ahmet Mümtaz TaylanAlper KulSarp Apakİrem SakDoğu DemirkolFeyyaz YiğitMeltem KaptanÖzgür Emre Yıldırım ve Mehmet Özgür’ün paylaştığı ‘TAFF’ yapımı, yılın iddialı komedi ve aksiyon filmi ‘Ölümlü Dünya’ nefes kesen aksiyon sahneleriyle çok konuşulacak.

Özel Eğitim Aldılar!

Ölümlü Dünya'da, lokanta işletmeciliğinin yanı sıra nesillerdir köklü bir teşkilatın bünyesinde çalışan Mermer ailesinin Hollywood filmlerini aratmayan aksiyon dolu sahneleriyle dikkat çekecek. Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Doğu Demirkol, Meltem Kaplan, Özgür Emre Yıldırım ve Mehmet Özgür film için yoğun bir ön hazırlık dönemi geçirdiler. Aksiyon ve çatışma sahnelerine eski bir SAT komandosuyla hazırlanan oyuncular özel olarak atış ve dövüş eğitimi aldılar.

Filmin aksiyon sahnelerine büyük bir titizlikle hazırlanan Ölümlü Dünya ekibi, bu sahneleri ilk olarak test çekimler yaparak gerçekleştirdi. Çatışma ve takip sahnelerinde rol alan 45 kişilik dublör ekibi silah kullanma ve dövüş eğitimi aldı. Çekimleri özel izinli mekanlarda gerçekleştirilen, üç gün fünye hazırlığı yapan yedi kişilik uzman patlayıcı ekibi, filmin sadece bir sahnesi için 300 fünye kullandı.

Yönetmenliğini Ali Atay’ın, senaryosunu Ali Atay, Aziz Kedi, Feyyaz Yiğit, Volkan Sümbül ve Ali Demirel’in kaleme aldığı komedi filmi 26 Ocak’ta vizyona giriyor.