TR EN
MURAT BOZ, İREM SAK VE YASEMİN ALLEN’DAN: “DÖNERSE SENİNDİR”
15 Aralık 2016

Yapımcılığını TAFF’ın üstlendiği, ayrılık acısının en romantik halini sinemalara taşıyacak ‘Dönerse Senindir’in başrol oyuncuları Murat Boz, İrem Sak ve Yasemin Allen basınla bir araya geldi, vizyon heyecanını paylaştı. 

Oyuncular, basın mensuplarına ‘Umarız ihtiyacınız olmaz’ diyerek ‘ayrılık sonrası depresyon kiti’ dağıttı. Kutunun içinde Murat Boz’un filmde giydiği, vücut ısısını 38 dereceye sabitleyen depresyon hırkası, çikolata, stres topu gibi ayrılık acısı çekenlerin ihtiyaç duyduğu materyaller vardı.

MURAT BOZ’DAN FOTOĞRAF SERGİSİ

Basın mensupları toplantıdan önce, ‘Dönerse Senindir’de bir fotoğrafçıyı canlandıran Murat Boz’un filmde çektiği fotoğraflardan oluşan sergiyi gezdi. Sergide, Mehmet’in (Murat Boz) Selin’e (Yasemin Allen) olan aşkını ve ayrılık sürecini yansıtan kareler yer aldı. 

23 Aralık’ta sinemalarda olacak filmin oyuncularından sözü ilk alan Murat Boz oldu. Boz: “Daha güzel bir günde burada olmayı tercih ederdik, çok üzgünüz vahim olaydan ötürü. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, polislerimize, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Üzüntümüz çok büyük, maalesef zor günler geçiriyoruz” dedi.

Ardından Murat Boz, filmde canlandırdığı ‘Mehmet’ karakterini şu cümlelerle anlattı: “Melankolik, aşk acısı çeken ve depresyona girmiş bir fotoğrafçıyı canlandırıyorum. Bunun için fotoğrafçılık üzerine de çok çalıştım”.

İREM SAK MURAT BOZ’UN DERT ORTAĞI 

İrem Sak ise ‘Defne’ karakteri için “Mehmet’in ayrılığında hikayeye dahil olan bir karakter. Selin’i (Yasemin Allen) tekrar Mehmet’e (Murat Boz) kazandırmak için bir nevi operasyonlar düzenleyen yakın arkadaşı canlandırıyorum. Dert ortağıyım. Gerçek hayatta da yapmadığım şeyler değil ama uzun zamandır yapmıyordum. Defne’yi oynarken ve operasyonları düzenlerken çok eğlendim” dedi.

“ŞARKICILIK YASEMİN’E (ALLEN) ÇOK YAKIŞIYOR!

Filmde bir pop-rock starı canladıran Allen “Karakterimi Murat (Boz) üzerinden tasarladım” deyince kahkahalar havada uçuştu. Allen sözlerine şöyle devam etti: “Selin mesleğine aşık bir kız, müzisyen ve şarkıcı. Hayat dolu, misyonuna odaklanmış, sahnede olmaktan şarkı söylemekten keyif alan bir karakter”. Konu müzisyenlik olunca Murat Boz da rol arkadaşına şarkıcılığın ne kadar yakıştığını şu cümleler ile söyledi: Yasemin’i sahnede görmeniz lazım, film için “10 Üstünden 10” diye bir şarkı seslendirdi. Şarkıcılık çok yakışıyor bence, filmde de çok güzel oldu”.

MURAT BOZ’DAN YENİ KLİP MÜJDESİ!

Murat Boz bir de klip müjdesi verdi. Boz, ‘Dönerse Senindir’ filmi için, filmle aynı adı taşıyan bir şarkı seslendirdiğini söyledi. ‘Dönerse Senindir’ şarkısının sözü, müziği ve aranjesi de filmin müziklerine de imza atan Murat Çekem’e ait. Boz: “Şarkıyı ben seslendirdim, klibini de İrem Sak ve Yasemin Allen ile birlikte çektik,o da yakında sizlerle olacak” dedi.

Yapımcılığını TAFF’ın üstlendiği filmin yönetmeni Erol Özlevi, senaryo ise Gizem Elçi ve Oğulcan Türe imzalı. ‘Dönerse Senindir’ 23 Aralık’ta sadece sinemalarda!