TR EN
MARDİN’DE “AY LAV YU TUU” İZDİHAMI
25 Eylül 2017

MARDİN’DE “AY LAV YU TUU” İZDİHAMI

 

Sermiyan Midyat, doğu – batı sentezli mizahını beyazperdeye taşıdığı “Ay Lav Yu Tuu” filminin İstanbul galasının hemen (24 Eylül Pazar) ardından Mardin’e gitti, oradaki sevenleriyle buluştu.

 Avm’yi saatler öncesinden dolduran coşkulu kalabalık, Sermiyan Midyat ve filmin oyuncuları Ayça Damgacı ve Nikki Leigh’i alkışlar ve çığlıklarla karşıladı.

 

“SİZİ SEVİYORUM”

 Mardin halkının yoğun ilgisine çok teşekkür eden Sermiyan Midyat “Buraya kadar gelmişsiniz ayağınıza sağlık. Güzel cümlesi olan bir film yaptık. Özellikle sizin filmi beğenmeniz benim için çok önemli” dedi. Midyat, ellerinde “Sizi Seviyorum” yazan pankart tutan kişilerin olduğu yüzlerce kişilik kabalığın arasından sinema salonlarını gezdi. Ekip, biletleri çok önceden tükenen salonları gezerek tüm Mardinliliere iyi seyirler diledi. Seyirci, Mardin’de gala yaptıkları için Sermiyan Midyat’a özellikle teşekkür etti.

 “Ay Lav Yu Tuu”nun Mardin galasına Vali ve aynı zamanda da Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar da katıldı.

 Hemşehrilerinin filmini izleyen Mardinliler  “Ay Lav Yu Tuu”yu baştan sona kahkahalar ve alkışlarla izledi. Sermiyan Midyat, Ayça Damgacı ve Nikki Leigh filmin ardından saatlerce sevenleriyle fotoğraf çektirdi. Oyuncularla fotoğraf çektirmek isteyen Mardinliler uzun kuyruklar oluşturdu.

“Ay Lav Yu Tuu”nun uluslararası kadrosunda Sermiyan Midyat, Nikki Leigh, Ayça Damgacı, Gizem Karaca, Bora Akkaş, Kevork Malikyan, Josh Folan, Natalie Burn, Barry Corbin ve Ayşenil Şamlıoğlu ve Steve Guttenberg rol alıyor.

 TAFF yapımı “AY LAV YU TU” sinemalarda!