TR EN
Kadın İşi Banka Soygunu

Yapımcı : TAFF Pictures
Yapım :  Fono Film
Tür: Komedi 
Vizyon Tarihi: 17 Ocak 2014
Yönetmen : A. Taner Elhan
Senaryo : Şahin Alparslan
Uygulayıcı Yapımcı : Şahin Alparslan
Müzik : Murat Başaran(MAYKİ) / Engin Arslan / Onur Özçelik
Genel Koordinatör : Burcu Ongan Pehlivan
Görüntü Yönetmeni : Vedat Özdemir
Kurgu : Ahmet Can Çakırca
Oyuncular: Meltem Cumbul, Filiz Ahmet, Özge Ulusoy, Esra Dermancıoğlu, Meral Çetinkaya, Ayten Uncuoğlu, Ferit Aktuğ, Erdal Cindoruk

 

Fragman
Hikaye

“Kadın İşi Banka Soygunu”; farklı nedenlerle hayal kırıklığına uğramış, kalbi kırık dört kadın arkadaşın, bir sohbetle başlayan, tesadüf sonucu gerçeğe dönüşen, plansız, hazırlıksız banka soygunu macerasını anlatıyor.

Gülay (Meltem Cumbul), kocasının onu terk etmesi sonucu maddi ve manevi çok zor bir dönem geçirirken, iki buçuk yaşındaki oğluyla beraber yıllardır kendisine küs olan, hatta konuşmayı bile reddeden annesinin (Meral Çetinkaya) evine dönmek zorunda kalır. Amacı bir yandan sağlık sorunlarını atlatabilmek, bir yandan da arkadaşlarının kefaleti ile aldığı banka kredi borçlarını ödeyebilmektir.

Ancak işler umduğu gibi gitmez, kredi borçlarını ödeyemediği için sahibi olduğu küçük tekstil atölyesinin tüm makinelerine banka el koyar. Aynı banka, kendisine kefil olan arkadaşı Bilge’nin (Filiz Ahmet) annesiyle (Ayten Uncuoğlu) birlikte yaşadığı evini de haciz yoluyla satışa çıkaracaktır.

Gülay için hayatının en zor dönemi başlamıştır. O kadar çaresizdir ki tekrar düzlüğe çıkabilmesi için bütün yollar tıkanmıştır. Arkadaşlarıyla dertleştiği gece, ‘ başka çarem kalmadı, banka soyacağım’ deyince hepsi gecenin geç saatlerine kadar güle oynaya bir soygun planı yaparlar. Ancak sabah olduğunda yanında sadece bir gün önce aynı bankadaki işinden atılmış olan Bilge’yi bulur, zira diğerleri yani Dürdane (Esra Dermancıoğlu) ve Nihal (Özge Ulusoy) bunu sadece bir ‘geyik muhabbeti’ olarak algılamışlardır.

Hedef, Nihal’in çalıştığı bankanın yolsuzluk yapan müdürünün aklamaya çalıştığı kara paradır ancak neredeyse kazayla girilen bankada Gülay ve Bilge hiç ummadıkları olaylarla karşılaşırlar, tahmin etmedikleri kişileri rehin almak zorunda kalırlar. Artık bankadan paraları alıp çıkmaktan başka çareleri yoktur, ama bu her geçen dakika daha da zorlaşmaktadır. “Kadın İşi Banka Soygunu” acemilikten komediye dönen bir soygun ortamında, arkadaş olmanın, dost olmanın, aile olmanın ve aşık olmanın trajik ve komik hallerine dokunuyor.

Videolar