TR EN
İKİ ROLDE OYNADI!
19 Aralık 2017

İKİ ROLDE OYNADI!

Başarılı oyuncu Ezgi Mola rol aldığı ' Maide'nin Altın Günü' adlı filmde iki farklı karakteri canlandırdı. Daha vizyona girmeden fenomen haline gelen Maide karakteriyle seyirciyi kahkahaya boğan güzel oyuncu filmde şansını gelin programlarında deneyen Melike adında genç bir kıza da hayat veriyor.

Yapımcılığını TAFF’ın üstlendiği, yönetmenliğini Caner Özyurtlu’nun yaptığı, öyküsü Ezgi Mola’ya, senaryosunu ise Serkan Altuniğne ve Çağdaş Dinç’in  kaleme aldığı 'Maide'nin Altın Günü' 8 Aralık’ta seyircisiyle buluştu.

Maide'nin Altın Günü, mahallenin en şaşaalı altın günlerine imza atan Maide'nin kaybolan aile yadigarı gerdanlığını bulmak için ergen yeğeni Yağmur'la çıktığı kahkaha dolu macerayı konu alıyor. Ezgi Mola'nın başrolünde yer aldığı filmi izleyenleri büyük bir sürpriz bekliyor. Filmde Mola', Maide ve aynı zamanda Melike adlı karakterleri canlandırıyor. Türkiye'nin en iyi gelini olduğunu ispat etmek için "Gelin Tutuşu" adlı yarışma programına katılan Melike karakteri hikayesiyle seyirciyi gülmekten kırıp geçirecek.

Maide'nin Altın Günü"nün kısaca hikayesi ise şöyle; Maide, titiz mi titiz, marifetli mi marifetli bir ev kadınıdır. Mahallenin en havalı altın günlerini yapmasıyla meşhurdur. Kısırları, börekleri, eğlencesi dillere destandır. Altın günlerinden birinde Maide'nin aile yadigarı gerdanlığı çalınır. Gerdanlığı bulmak için İstanbul dışından gelen ergen yeğeni Yağmur ile bir liste yaparlar. Güne gelen kadınların tek tek peşine düşecekleri bu macerada başlarına birbirinden komik olaylar gelecektir.