TR EN
GAZİANTEP’TE “CAN FEDA” İZDİHAMI!
8 Nisan 2018

“Can Feda” filminin başrol oyuncuları Burak Özçivit ve Kerem Bürsin Antep’teydi. Antepte iki ünlü oyuncu için adeta alarm verildi! M1 Gaziantep AVM Sinepark Nakıpali Sinemaları tarihi bir gün yaşadı…Çığlıklar ve alkışlar eşliğinde karşılanan oyuncular için oluşan kalabalık tam tabiriyle iğne atsan yere düşmez şeklindeydi.

HEYECANDAN ÖLÜYORUZ!

Kendilerini bekleyen kalabalık sevgi selinin içinden geçip,  salonları tek tek gezen oyuncular, Anteplilere yoğun ilgileri için teşekkür etti.

Antepli olan Burak Özçivit: “Hemşehrilerim nasılsınız?” diye seslenince salonlar çığlık çığlığa oyuncuları alkışladı. Karşılarında Burak Özçivit’i ve Kerem Bürsin’i gören Antepliler’e Bürsin “heyecanlı mısınız?” diye sorunca kalabalık “Heyecandan ölüyoruz” diye cevap verdi. Oyuncular hem tüm sinema salonundaki seyircilerler hem beraber hem de tek tek selfie çektirdi.

G TESTİNE BEN DE GİRMEK İSTEDİM

Burak Özçivit ve Kerem Bürsin Gaziantep’te basının sorularını da yanıtladı. Film çekimleri öncesinde oyuncuların ne tür eğitimler aldığı soruldu.

Kerem Bürsin: “İkimiz farklı eğitimler aldık. Kara Kuvvetleri ekibninki daha uzun ve daha zordu. Benimki Hava Kuvvetleri olduğu için biraz daha kısa ama yine zordu” dedi. Burak Özçivit: “Kerem’in eğitimleri biraz daha teknik üzerineydi ve fiziksel anlamda çok zorlukları oldu. G testine girdi. Zorlayıcı bir test. Ben de denemek istedim ama, ben de özel timle beraber kampta olduğum için benim zamanın olmadı. Tabi eğitim süreci zordu. Gerçekten burada eğitim yapan askerlerimizin işlerinin ne kadar zor olduğunu daha iyi görmüş olduk. Çok büyük saygı duyulması lazım.

TÜRKİYE’DE DAHA ÖNCE BÖYLE BİR İŞ YAPILMADI!

Ardından Kerem Bürsin “Can Feda” ile ilgili şu cümleleri kurdu. “Sırf bir aksiyon ya da savaştan ibaret değil bu film. Yönetmenimizle (Çağatay Tosun) de onu konuştuk. Gerçekten o duyguyu geçirmek ve insan tarafını da göstermek. Zaten filmi izleyince anlayacaklar, Türkiye’de daha önce böyle bir iş yapılmadı”.

“Can Feda”da Burak Özçivit, sınır ötesi operasyonunda işgâl ekiplerine karşı canını ortaya koyan Özel bir Tim’in komutanı Yüzbaşı Alparslan’ı canlandırıyor. Kerem Bürsin’in canlandırdığı Jet Pilotu Yüzbaşı Onur’u düşman hattından kurtarmak için başlayan macera, beklemedikleri bir savaşa dönüşüyor!

Türk askerinin olağanüstü şartlardaki gücünü ve yüreğini anlatan, Burak Özçivit ve Kerem Bürsin’in başrollerini paylaştığı “CAN FEDA” sinemalarda!