TR EN
FİLMİN ÇEKİLDİĞİ YERDE SEYİRCİYLE BULUŞTULAR!
19 Kasım 2016

Vizyona giren TAFF yapımı Çağan Irmak filmi ‘Benim Adım Feridun’, çekildiği yer Bandırma’da sinemaseverler ile buluştu.

Filmin yönetmeni Çağan Irmak ve başrollerinden Halil Sezai Paracıkoğlu 17 Kasım Perşembe günü Bandırma’da seyirci ile bir araya geldi. Liman Avm Cinefora Sinemaları’nda gerçekleşen gösterime ilgi büyüktü. Filmi izlemeye gelenler arasında Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Emniyet Genel Müdürü Ali Haydar Kılıç, Kaymakam Tuncay Sonel ve de filmde rol alan birçok Erdekli de vardı. 

Çağan Irmak ve Halil Sezai’yi film çekimlerinden sonra tekrar karşısında gören halk onları dakikalarca alkışladı ve geldikleri için onlara teşekkür etti.

Gösterim öncesi gerçekleşen söyleşide Irmak ve Halil Sezai Paracıkoğlu Bandırmalıların ve yerel basının sorularını yanıtladı. 

“BU FİLMLE MUTLU OLMANIZI İSTİYORUM”

Gösterim öncesi sinema salonlarını gezen Irmak: “Keşke herkes Erdek insanı kadar mutlu ve özgür olsa. Keşke kaçırdığımıza üzüldüğümüz tek şey güneşin batışı olsa. Ben Erdek’te bunu gördüm. Keşke hepimiz dışardan gelen herhangi bir yabancıyı, bilmediği bir adamı ‘Feridun’ zannedip masamıza oturtsak ve onu ailemizden birisi yapsak tıpkı filmdeki gibi. Mutlu olmanızı istiyorum bu filmde. Bizi burada ağırladığınız için, bize unutulmaz bir ay yaşattığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Ardından mikrofonu alan Halil Sezai Paracıkoğlu: “Umarım hem o hüznün tadını alırsınız hem de o neşenin keyfini alırsınız. Ben zaten yarı yarıya buralı oldum. Görüşürüz, ben geziyorum buralarda” dedi.