TR EN
DÜNYA ŞAMPİYONU SOFUOĞLU, OFLU HOCA’YA ZOR ANLAR YAŞATTI!
17 Mart 2016

İlki komedi filmleri arasında hatırı sayılır bir yere sahip olan ‘Karadeniz’den esen kahkaha fırtınası 'Oflu Hocanın Şifresi'nin devam filmi 'Oflu Hocanın Şifresi 2' vizyona geri saymaya başladı. Üçgen Yapım ve Taff Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği film, 13 Mayıs’ta sinemaseverlerin karşısında olacak. Adem Kılıç’ın yönettiği ‘Oflu Hocanın Şifresi 2’, konuk oyuncularıyla da adından söz ettirecek.  ‘Oflu Hocanın Şifresi 2’ de bu defa Dünya Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu rol aldı.

Filmin çekimleri için yurtdışından özel olarak vakit ayırıp Trabzon’a gelen Sofuoğlu, Oflu Hoca rolündeki Çetin Altay’a zor anlar yaşattı. Senaryo gereği yolda rastladığı Kenan Sofuoğlu’nu tebrik eden Oflu Hoca, maça yetişmesi gerektiğinden onun motosikletine biner ve kendisini stada kadar bırakmasına izin verir. Gerçek hayatta hız korkusu olan Çetin Altay,  yapılan çekimlerde adeta ter döktü. Motora binmeye zor ikna olan ve Sofuoğlu’nun sürat yapmayacağına söz verdiği Altay, güçlükle kayda girildikten sonra dünya şampiyonunun bir anda yüksek hıza çıkması üzerine korku dolu dakikalar yaşadı. Yönetmen Adem Kılıç’la anlaşan ve yavaş kullanacağı konusunda Altay’a telkinlerde bulunan Sofuoğlu, motosiklet konusundaki maharetini konuşturunca Çetin Altay, sahne sonrası güçlükle sakinleşti. 

‘FİLMDE ROL ALMAYI BEN İSTEDİM’

Kenan Sofuoğlu, filmde rol almasıyla ilgili olarak ‘ Ben zaten ilk filmden beri kadronun ve senaryonun hayranıydım. Replikleri bile ezbere biliyordum. Eğer ikincisi çekilirse hatıra olsun diye rol almak istediğimi de her fırsatta belirtmiştim. İstediğim oldu ve filmde kahkahalarla dolu bir sahnede yer aldım.  Çetin Altay ile birlikte bolca hız ve adrenalin dolu karelerde bizi izleyecekler.  Oflu Hocanın Şifresi 2 ‘de oynamak için antrenmanlarımı bile yarıda kestim ama değdi. Sinemaseverler için hızdan değil ama gülmekten nefeslerinin kesileceği bir film geliyor’ dedi.

Oflu Hocanın Şifresi 2’de Çetin Altay, Köksal Engür, Ahmet Varlı, Başak Daşman, Eser Eyüboğlu, Nihan Büyükağaç adlı oyuncular rol alıyor.