TR EN
DABBE 6 İÇİN KUANTUM MİMİK TESTİ
1 Eylül 2015

Hasan Karacadağ, CIA’in suçlu bulmada kullandığı en etkili yöntemlerden birini, 11 Eylül’de vizyona girecek DABBE 6 için uyguladı.

Hasan Karacadağ’ın yazıp yönettiği ve 840.000 izleyici ile Türk Sinemasının korku rekorunu kıran dabbe 5’in ardından, 11 Eylül’de dabbe serisinin altıncısı olan dab6e vizyona giriyor.

Filmde, dünyada ilk defa uygulanan bir korku testiyle oyuncu Nikay Gök’ün her korku sahnesi için yapması gereken mimikler,kuantum fiziğindeki süper pozisyon ilkesi gereğince tek tek hesaplatılarak uygulamaya geçildi.

‘’Korku etkisi,insan yüzünde gözün aldığı pozisyon ve mimiklerin simetrisiyle birlikte ele aldığında,izleyiciye geçen etki bilinçaltı düzeyinde artıp,inanılmaz bir sonuç doğuruyor’’ diyen Hasan Karacadağ,filmi izleyenlerin oyuncu Nilay Gök’ün mimiklerinden benzersiz bir etki alacağını belirtti. 

Hasan Karacadağ’ın; ’’ İnsanın kötülüğüne dair,anlatılmış en karanlık öykülerden biri  ve korku dozu olarak şu ana kadar yaptığı en dehşet film …’’  olarak nitelendirdiği dabbe 6’da, 2 kız kardeşin sıradan hayatının, geçmişe gizlenmiş sırlar açığa çıkınca, nasıl cehenneme döndüğü anlatılıyor.

Sema Şimşek, Fehmi Karaarslan, Volkan Ünal, Nilay Gök, Elçin Atamgüç ,Ömer Duran, Aybike Turan,Burak Çimen ve Murat Seviş’in oynadığı film, 11 Eylül’de 300 kopya olarak tüm Türkiye’de ve Avrupa’da vizyona girecek.