TR EN
Dabbe 4 : Cin Çarpması

Yapım:J Plan ve Fono Film
Tür: Korku
Vizyon Tarihi: 2 Ağustos 2013
Yönetmen: Hasan Karacadağ
Senaryo: Hasan Karacadağ
Süpervizör: Kyoko Uomi
Görüntü Yönetmeni: Halil İbrahim Çekiç
Makyaj: Alev Ünal
Sanat Yönetmeni: Ayşegül Çiftçi Karaçay
Oyuncular: Irmak Örnek, A.Murat Özgen, Cansu Kurgun, Sultan Köroğlu Kılıç, Elçin Atamgüç, Sabriye Günüç

Fragman
Hikaye

2013 yılında izleyenleri dehşete düşüren ve Türk sinemasının en korkunç filmi ilan edilen Dabbe : Cin Çarpması Hasan Karacadağ’ın 6.filmi.

1986 yılında Muğla'da cinleri kullanarak define bulmuş bir köyün lanetli,habis ve cüzzamlı ruhlarla kuşatılmış tüyler ürperten bu gerçek olayı, gizli kalmış tüm detayları ve gerçek belgeleriyle sinemaya aktarıldı. Kıbledere köyünde yaşanmış, bu cin çarpılma vakası,ordaki dehşetin gerçek görüntüleri,adli kayıtlar,deliller ve dinleyeni şoka sokan eskilere dair sırlarla başlar. Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri bu vakanın,ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır.Kıbledere köylüsü olan Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır .Kübra kına gecesinde aniden,cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehditi altına girmiştir.Psikiyatrist Ebru, görüntülü olgu sunumu için Kübra'yı incelemeye alıp,Cinci Hoca dedikleri kişilerin hastalara yaptıklarını ve sonuçlarını kamera ile kayıt altına almak istemektedir. Psikiyatr ve Hoca Birlikte Kübra'nın ailesiyle yaşadığı Köy evine varırlar, din ve bilim arasındaki bu çekişme gerçekler ortaya çıktıkça dehşete dönüşmeye başlar.

İlk başlarda olaylar çözüme doğru giderken, Kıbledere’nin geçmişinde saklı olan ürpertici olaylar ve tuhaf bir şifre ortaya çıkınca,herkes için cehennem saatleri başlar.Hayatınızda izleyeceğiniz en çarpıcı finale hazır olun!

Videolar