TR EN
ÇAĞAN IRMAK REJİYİ SU ALTINA KURDU; DEMET AKBAĞ DA DALGIÇ OLDU!
26 Ekim 2015

Çağan Irmak’ın merakla beklenen ,TAFF yapımı filmi ‘Nadide Hayat’ta bir ‘ilk’ gerçekleşti. Demet Akbağ, filmin bir bölümünde suyun altında oynadı!

54 yaşındaki başarılı oyuncu Demet Akbağ önce havuzda dalış eğitimi aldı, sonra deniz altında kamera karşısına geçti.

Akbağ önce İstanbul’da özel bir havuzda ön eğitim aldı. Ardından filmin 30 gün süren çekimlerinin son bölümünde Dalyan’da 3 günde 6 dalış gerçekleştirdi. Demet Akbağ sadece dalmakla kalmayıp, filmin önemli sahnelerinin büyük bir bölümünü suyun altında oynadı. Akbağ, aldığı eğitim sonrası “CMAS Bir Yıldız Balıkadam Sertifikası” almaya da hak kazandı ve brevesini aldı.

Akbağ, çekimlerinin sonunda yönetmen Çağan Irmak’a sarılıp mutluluk gözyaşları dökerken,  “Suyun altında da oynadım ya, ben daha ne isterim” dedi.

Yaklaşık 50 kişilik reji ekibinin yanı sıra 13 kişilik su altı çekim ekibinin gerçekleştirdiği kayıtlar sırasında Çağan Irmak da oyuncularla beraber su altına daldı… Filmin su altı çekimlerinde kelimenin tam anlamıyla set, denizin altına kuruldu!

Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler, Sevil Akı ve filmin genç oyuncuları Batuhan Begimgil, Çisem Çancı, Efecan Şenolsun, Irmak Örnek, Ümit Erlim’in su altındaki sahneleri toplam 5 günde çekildi.

TAFF yapımı Nadide Hayat, ‘Yeni başlangıçlara yelken açanlara…’ ithafen 18 Aralık’ta vizyonda olacak!