TR EN
10 KAPLAN GÜCÜNDE MAİDE!
4 Aralık 2017

10 KAPLAN GÜCÜNDE MAİDE!

Ezgi Mola'nın canlandırdığı sürprizlerle dolu karakter Maide'nin 10 kaplan gücünü aratmayan halleri seyirciyi çok şaşırtacak.

Yapımcılığını TAFF’ın üstlendiği, yönetmenliğini Caner Özyurtlu’nun yaptığı, öyküsü Ezgi Mola’ya ait olan, senaryosunu Serkan Altuniğne ve Çağdaş Dinç’in  kaleme aldığı 'Maide'nin Altın Günü' 8 Aralık’ta seyircisiyle buluşmak için gün sayıyor.

Mahallenin en şaşaalı altın günlerine imza atan ve o günlerden birinde aile yadigarı gerdanlığı kayıplara karışan Maide'nin birbirinden renkli halleri çok konuşulacak. Filmde, çetin ceviz Maide'nin hoşuna gitmediği haberler aldığında ortaya çıkan insanüstü gücü seyirciyi kahkahaya boğacak. Gerdanlığının çalındığının farkına vardığında çamaşır makinesini kucaklayan Maide'nin, ergen yeğeni Yağmur'u da tek hamleyle havaya kaldırdığı sahneler izleyenleri çok güldürecek.

Maide'nin Altın Günü"nün kısaca hikayesi ise şöyle; Maide, titiz mi titiz, marifetli mi marifetli bir ev kadınıdır. Mahallenin en havalı altın günlerini yapmasıyla meşhurdur. Kısırları, börekleri, eğlencesi dillere destandır. Altın günlerinden birinde Maide'nin aile yadigarı gerdanlığı çalınır. Gerdanlığı bulmak için İstanbul dışından gelen ergen yeğeni Yağmur ile bir liste yaparlar. Güne gelen kadınların tek tek peşine düşecekleri bu macerada başlarına birbirinden komik olaylar gelecektir.